Meridyen Eğitim Kurumları

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Başakşehir FK 29 17 3 9 28 60
2.Trabzonspor 29 16 3 10 33 58
3.Sivasspor 29 15 6 8 17 53
4.Galatasaray 29 14 5 10 22 52
5.Beşiktaş 29 15 9 5 14 50
6.Fenerbahçe 29 13 9 7 12 46
7.Alanyaspor 29 12 8 9 17 45
8.Göztepe 29 10 11 8 -2 38
9.Gaziantep FK 30 9 10 11 -4 38
10.Antalyaspor 29 9 10 10 -11 37
11.Kasımpaşa 29 10 14 5 -7 35
12.Denizlispor 30 8 14 8 -14 32
13.Gençlerbirliği 29 8 14 7 -14 31
14.Çaykur Rizespor 29 8 16 5 -18 29
15.Yeni Malatyaspor 29 7 15 7 -3 28
16.Kayserispor 29 7 15 7 -31 28
17.Konyaspor 29 5 12 12 -16 27
18.MKE Ankaragücü 29 5 14 10 -23 25


Voleybolda Milliler’in Avrupa Şampiyonası eleme programı belli oldu

Voleybolda Milliler’in Avrupa Şampiyonası eleme programı belli oldu

Dünya genelinde görülen korona virüs pandemisi sebebiyle ileri bir tarihe ertelenen 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri’nin oynanacağı tarihler belli oldu.
Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından Avrupa ülke sıralamasına göre belirlenen gruplarda A Milli Erkek Voleybol Takımı, C Grubu’nda Kuzey Makedonya, Danimarka ve Bosna Hersek ile mücadele edecek.
İki ayrı turnuva şeklinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nin sonunda gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar ile en iyi 5 grup ikincisi, 2021 yılında Polonya, Çek Cumhuriyeti, Estonya ve Finlandiya’nın ortaklaşa düzenleyeceği Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne katılmaya hak kazanacak.
Filenin Efeleri, Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde ilk etap karşılaşmalarını 7-10 Ocak 2021 tarihlerinde Danimarka’da, ikinci etap karşılaşmalarını ise; 14-17 Ocak 2021 tarihlerinde Kuzey Makendonya’da oynayacak.
2021 CEV Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde gruplar şu şekilde oluştu:

A Grubu: Hollanda, İsveç, Hırvatistan
B Grubu: Bulgaristan, Avusturya, İsrail
C Grubu: Türkiye, Kuzey Makedonya, Danimarka, Bosna Hersek
D Grubu: İspanya, Letonya, Moldova Cumhuriyeti, Güney Kıbrıs Rum Kesimi
E Grubu: Slovakya, Romanya, İsviçre, Arnavutluk
F Grubu: Yunanistan, Karadağ, Azerbaycan, Gürcistan
G Grubu: Belarus, Portekiz, Norveç, Macaristan

Millilerimizin C Grubu’ndaki maç programı ise şu şekilde:

07-10 Ocak 2021 (Danimarka)
1.Maç: Türkiye - Danimarka
2.Maç: Kuzey Makedonya - Türkiye
3.Maç: Türkiye - Bosna Hersek

14-17 Ocak 2021 (Kuzey Makedonya)
4.Maç: Bosna Hersek - Türkiye
5.Maç: Türkiye - Kuzey Makedonya
6.Maç: Danimarka - Türkiye

Haber Kaynak : İHA - İhlas Haber Ajansı