Meridyen Eğitim Kurumları

Çayırbaşı Muhtarının Çalışmasından Memnunmusunuz?


Evet 234 Kişi
% 92,85
Hayır 18 Kişi
% 7,14

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Başakşehir FK 32 19 4 9 31 66
2.Trabzonspor 32 17 4 11 34 62
3.Sivasspor 32 16 7 9 17 57
4.Beşiktaş 32 17 10 5 14 56
5.Galatasaray 32 14 8 10 16 52
6.Alanyaspor 32 14 9 9 22 51
7.Fenerbahçe 32 14 10 8 12 50
8.Gaziantep FK 32 10 10 12 -2 42
9.Antalyaspor 32 10 11 11 -12 41
10.Göztepe 32 10 13 9 -5 39
11.Kasımpaşa 32 11 15 6 -6 39
12.Gençlerbirliği 32 9 14 9 -12 36
13.Denizlispor 32 9 15 8 -15 35
14.Konyaspor 32 7 13 12 -16 33
15.Yeni Malatyaspor 32 8 16 8 -3 32
16.Çaykur Rizespor 32 9 18 5 -20 32
17.Kayserispor 32 8 16 8 -30 32
18.MKE Ankaragücü 32 6 15 11 -25 29


(Özel) İmamoğlu'ndan Çayırbaşı'nda Sarıyer'e Müjdeler

(Özel) Sarıyer'de bugüne kadar görev yapmış tüm belediye başkanları ve bürokratların hayalini kurduğu Büyükdere Fidanlığında mutlu sona adım adım yaklaşılıyor.

Bugün sürpriz bir ziyaretle Çayırbaşı'nda bulunan Büyükdere Fidanlığına gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fidanlık ile ilgili projeler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Yerel ve Ulusal Basından sadece Simas Haber’in takip ettiği ziyarete İBB Üst düzey bürokratları, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, İyi Parti İlçe Başkanı Mustafa Yazıcı, İBB Meclis Üyeleri Melendiz Dalyan İlgi, Nizamettin Günel, Görkem Kurşun ve Çayırbaşı Mahalle Muhtarı Faruk Özdemir eşlik etti.  Göreve geldiği ilk günden itibaren Büyükdere Fidanlığının Botanik Parkı olması için çaba gösteren ve bu konuda defalarca Sarıyer ve Büyükşehir Belediyesine dilekçeler yazan Çayırbaşı Muhtarı Faruk Özdemir taleplerini ilk kez yüz yüze iletme fırsatı buldu ve aldığı cevaplar karşısında mutlu oldu.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise, düğün, ağaç ve açık hava

Ziyarete  proje ile ilgili daire başkanlarının tamamının katılımıyla fidanlık içinde küçük bir gezinti ile Ekrem İmamoğlu'na proje hakkında bilgiler verildi. Gördüğü manzara karşısında hayranlığını ve şaşkınlığını gizleyemeyen İmamoğlu, böylesine güzel bir alanın atıl durumda olmasına gönüllerinin razı olamayacağını belirterek projenin en kısa sürede tamamlanması talimatını verdi.

PROJEDE NELER VAR?

İBB Edüt ve Projeler Daire Başkanlığı Altyapı Projeler Müdürlüğünce hazırlanan mülkiyeti İBB ve Maliye hazinesine ait olan ve Fidanlık Alanı olarak tanımlanan arazide Botanik Parkı ve Bahçıvanlık Okulu projelendirme çalışmaları devam ederken projenin bitiminde sadece Sarıyer'lilerin değil, İstanbul'luların da keyifli vakitler geçirebileceği güzel bir proje hayata geçirilmiş olacak.

PROJE KAPSAMINDA ULAŞIM SORUNUDA ÇÖZÜLECEK

Halen proje çalışmaları devam etmekte olan, Çayırbaşı Tüneli, Sarıyer Devlet Hastanesi Bağlantısı yol kavşak projesi ile Baltalimanı, Ayazağa, Çayırbaşı Karayolu tüneli çalışmalarıda devam etmekte.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, ağaç, düğün, bitki, takım elbise, açık hava ve doğa

HAYAT BOYU ÖĞRENME MÜDÜRLÜĞÜ PROJELERİ

Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğünce Büyükdere fidanlığında planlanan eğitimler arasında Bahçe Bakımı, Arı bitkileri yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, ipek böceği yetiştiriciliği, pet hayvanları, temel iç mekan bitkileri yetiştiriciliği, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, hobi meyveciliği ve sebzeciliği, peyzaj bitkileri yetiştiriciliği gibi uygulamalı eğitimler için uygun alan olduğu belirtilerek, Teorik eğitimler için gerekli olan derslik, atölye, laboratuar, pratik eğitimler için sera, açık alan fidanlığı alanlarına ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Söz konusu alanda Tarım Teknolojileri alanında bir uzmanlık okulunun açılmas, bu okulun tarım müzesi, halka açık alanlar, çocuklar için tasarlanmış alanlar ile zenginleştirilmesi Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü tarafından hedefleniyor.

HACIOSMAN METROSU HASTANENİN KARŞISINA GELİYOR

Hacıosman-Yenikapı Metro hattının PTT Evlerine kadar uzatılacak ve bir tanesi Hastanenin karşısındaki boş alanda diğeri yol bakım şefliğinin olduğu yerde olmak üzere iki adet giriş çıkış yapılacak.

İSPARK OTOPARK YAPACAK

Metronun giriş çkışlarından bir tanesinin yapılacağı hastanenin karşısındaki geniş ve boş alanın otopark olarak düzenlenerek, metroyu kullanacaklar, hastaneye ve parka gelecekler için İspark otopark düzenlemesi yapacak.

TÜNELE BAĞLANTI  YOLLARI

Çayırbaşı ve PTT Evlerinden tünele giriş çıkış olmamasından dolayı mağduriyete neden olan eksiklik hazırlanan proje ile sona erdirelecek ve Çayırbaşı ve PTT Evleri tarafından tünel yoluna giriş çıkış bağlantı yolları yapılacak ve bölge hazırlanmakta olan Sarıyer Devlet Hastanesi Bağlantısı yol kavşak projesi ile Baltalimanı, Ayazağa, Çayırbaşı Karayolu tüneli bitiminde önemli bir kavşak olacak.

İMAMOĞLU FİDANLIĞI GEZDİ

Fidanlık içerisinde Daire Başkanları ve proje yetkililerinin eşliğinde gezinti yapan İmamoğlu,  Dünya’da eşi bulunmayan Dişbudak ağaçlarının birbiriyle kaynaştığı Ağaç Tüneline hayran kaldı. Uzun bir süre dikkatlice ağaçları inceleyen İmamoğlu ağaçlar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, ağaç, bitki, açık hava ve doğa

YÜRÜYÜŞ ALANLARI VE ÇOCUKLAR İÇİN KAYKAY PİSTLERİ

Etüd ve Projeler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, yaklaşık 290  bin metrekarelik bu alanda yürüyüş parkurları ve çocuklar için kay kay pistlerinin yapılacağını söyledi.

BİNALAR RESTORE EDİLEREK YENİDEN İŞLEVSELLEŞTİRİLECEK

Gezi sırasında metruk haldeki binaları soran İmamoğlu’na verilen cevapta, arazi içerisinde 13 adet bina olduğu belirtilerek hepsinin aslına uygun olarak restore edilerek proje kapsamında değerlendirileceği söylendi. İmamoğlu, binalarda kullanılan taş tuğlaların korunmasını istedi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise, düğün ve açık hava

DERE İSLAHI VE GÖL İÇİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ

 İBB ParkBahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin Fidanlık içerisinde bulunan Gölün çevre düzenlemesinin yapılacağı ve Botanik parkının tamamlayıcı unsurlarından birisi olacağı belirtilerek göletin büyütüleceğini ve dünyada sayılı örneği olan Dişbudak yolunun yeniden düzenleneceğini söyledi.  Fidanlık içinden geçmekte olan dere ile ilgili olarak İski Genel Müdürü Raif Mermutlu, dere ile ilgili islah çalışmaları hakkında bilgi verirken, İmamoğlu, derenin kenarlarınındaki ağaçlara zarar vermeyecek şekilde düzenlenerek görsel bütünlüğün sağlanmasını istedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, düğün, ağaç, açık hava ve doğa

BAHÇIVANLIK OKULU YENİDEN AÇILACAK

 İBB ParkBahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin Atatürk’ün emriyle açılan Fidanlıkta birde Bahçıvanlık okulu bulunduğunu ve uzun süre önce kapatıldığını ve hazırlanan proje kapsamında yeniden açılarak hem istihdam sağlanacağını hemde yetişmiş eleman eksikliğinin giderileceğini söyledi. İmamoğlu, Atatürk’ün mirasına ve vasiyetine sahip çıkmak bizim asli görevimiz diyerek memnuniyetini dile getirdi.

ÇAYIRBAŞI MUHTARINDAN KREŞ TALEBİGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, düğün ve açık hava

Çayırbaşı Mahalle Muhtarı Faruk Özdemir’e yakın ilgi gösteren ve Ağaçlı Tünelde fotoğraf çektirmek için yanına çağıran Ekrem İmamoğlu, Muhtar Özdemir’in Başkanım, bu doğa harikası içerisinde minik yavrularımız için bir kreş yapılsa nasıl olur sorusuna, Çok iyi düşünmüşsünüz Muhtarım, çocuklarımız doğa ile iç içe olmuş olur bunu mutlaka değerlendirmemiz lazım diyerek, yanında bulunan Daire başkanlarına not aldırdı. Muhtar Özdemir, Başkan İmamoğlu’na düşüncesi ve yaklaşımı için teşekkür etti.

İNSANI MUTLULUKTAN ÇILDIRTAN ÇILGIN PROJELER

Gezi sonrasında bir değerlendirme yapan İmamoğlu, Cumhuriyetin ilk dönemiyle çok özel bir öyküsü olduğunu söylediği fidanlık için Meyve fidancılığının geliştirilmesi için  Atatürk’ün talimatıyla  kurulmuş bir fidanlık ve içinde o tarihi yansıtan bir ağaçlandırma var, etkileyici, heyecan duymaya şimdiden başladı. Arkadaşlarımın verdiği bilgiye göre 300 bin metrekarelik bir alan bu doğal alanı etkin bir hale getirdiğinizde Sarıyerde kişi başına bir metrekarelik bir yeşil alanı daha yeşil alanı hediye etmiş oluyorsunuz. Bu  bir titizlik ve öncelik meselesi heyecan duyuyorum bunları üst üste koyduğunuzda insanı mutluluktan çıldırtan çılgın projeler şimdiden heyecan duyuyorum, kısa sürede açılışını İstanbulluya müjdelemek isteriz. Yine başlangıcında Atatürkün talimatı olması, cumhuriyetin ilk düzenli tarım ve meyvecilik üzerine bir çalışmanın yürütülmeside özel bir anı olsa gerek.

ÇALIŞANLARA ZİYARET VE TEŞEKKÜR

Fidanlık alanı içerisinde bulunan Bahçe Market’tede inceleme yapan İmamoğlu, burada alışveriş yapan vatandaşlar ile sohbet etti. İmamoğlu daha sonra Yol Bakım şefliğine giderek personel ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, ağaç ve açık hava

FACEBOOK FOTOĞRAF ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYIN


Haber Kaynak : Celalettin Küçük/Özel Haber