Meridyen Eğitim Kurumları

İbrahim Balcı


SARIYER S. K. KONGRE KARARI ALDI

TFF aldığı bir kararla II. Türkiye Ligi ile III. Türkiye Ligi maçlarını 18 Temmuz’da başlatıyor.İyi mi? Kötü mü? Tartışılır. Süper Lig ve I. Lig maçları oynanıyor ama ne tadı var ne tuzu! Seyircisiz maçlar maç olmaktan çıkıyor. Seyretsen de olur, seyretmesem de. Üstelik kulüplere büyük külfet getiriyor… Neyse karar alındığına göre, uygulanacak.
Sarıyer S.K. yönetim kurulu da aynı tarihte Kongre kararı aldı. Yani iki yıllık dönemi doldurdu, yeni dönem için, yani 2020/21 ve 2021/22 sezonlarında görev alacak yönetim kurulunu seçecek.
Lig maçlarının oynatılmasından çok daha önemli karar kulübün aldığı kongre kararıdır. Zira yıllardan beri kulüp başkanı olarak görev yapan Saffet Koyuncu ağır bir hastalık geçirdikten sonra yine görevine devam etmiş, taahhüt ettiklerini yerine getirme uğraşı vermiştir. Aldığım bilgiye göre “Artık yeter. Yoruldum, birilerinin kulübe sahip çıkması gerekir, bırakacağım” diyormuş. Saffet Bey kolay pes demez, kolay bırakıp gitmez, inatçıdır, başarıya aç bir kulüp başkanıdır. En büyük arzusu takımını hiç olmaz ise bir kez olsun Şampiyon olarak görmektir…
Şöyle biraz geriye baktığımda Saffet Beyi gerçekten haklı görüyorum. Yıllardan beri anormal derecede emek sarf etti, idari ve mali sorumluluklar üstlendi. Kulübü ele güne muhtaç ve mahcup etmedi. Sarıyer’in yıllardan beri şampiyonluğa oynaması, küme düşme hattının devamlı üzerinde olması başarı değilse de başarısızlık olarak da kabul edilemez. Aslında bu da bir başarıdır. Ama gönül istiyor ki daha iyi başarılar elde edilsin. Bu başarılamadı. Elbette ki burada hata yapıldı. Transferlerde büyük paralar ödendi ama karşılığı alınamadı. Bu da başarısızlığın nedeni oldu.
Yeni bir döneme giriliyor, kulüp başkanlığı için henüz bir aday yok. Böyle mi olması gerekir? Elbette ki hayır… İşte vakti geldi, kulübün temsilcisi başkan ve yöneticilerini yıl boyu acımasızca eleştirenler, yerenler, hatta kabul edilemeyen ithamlarda bulunanlar artık ortaya çıkmalı ve bizim de Başkan adayımız var demelidir. Ya da Yönetim kurulunda görev yapabilecek ve kulübe mali katkı verebilecek birkaç aday arkadaşımız var demelidirler. Kulübünü seven seferber olmalı ve yönetim kurulu oluşturulması konusunda gerekli çalışmaları yapmalıdır.
Bir başkan adayı çıkmaz ya da aramalara karşın bulunamaz ise ne olacak? Saffet Bey “Ben yokum derse” kulüp büyük bir boşluğun içine düşebilir.
Bir başkan adayı çıksa inanıyorum Saffet Bey, onu tanımaya çalışacak, kariyerini gözden geçirecek ve o zaman kararını verecektir. Ama o inançtayım ki Saffet Bey kulübü ortada bırakmaz ve DEVAM kararı verebilir. O zamanda kendisine yardımcı olacak çok iyi bir yönetim kurulu oluşturması gerekir.
Heyecanla kongre gününü bekliyoruz. Herkes bir yerden elini taşın altına koymalıdır diyorum.